Zresetuj hasło

Gdzie (i co) zjeść

kuchnia śródziemnomorska
zaawansowane wyszukiwanie
Twoje wyniki wyszukiwania
13 lutego 2021

Gdzie (i co) zjeść

Hiszpańska kuchnia jest prosta i szybka w obróbce – nikt tu nie spędza w kuchni więcej czasu niż wymaga tego absolutne minimum, a i tak najchętniej Hiszpanie stołują się w barach.  Podstawę kuchni stanowią świeże produkty, o które tutaj nietrudno o każdej porze roku– głównie świeże ryby, skorupiaki, owoce i warzywa.

Najlepsze i najświeższe produkty oferują targi organizowane na ulicach przed południem, do ok. godz 13:00. Najbliższe znajdziecie:

Czego trzeba spróbować?

Na targu  koniecznie trzeba zaopatrzyć się w oliwki – nie ma takich w sklepach!, owoce, suszone owoce, np. daktyle, figi oraz prażone migdały. Nie bójcie się też wina z beczek –nie są to wprawdzie wykwintne produkty, ale proste, słabe i nie zepsute chemią. Warto też nabyć tu sangrię, dodać do niej cytrusów, lodu i pozwolić „przegryźć” się w lodówce – idealny drink na upalne dni.

Hiszpańskie tapas – to małe przekąski, z przeróżnych produktów, dostępne w ogromnym wyborze – może to być rodzaj kanapeczki albo małe danie jak np. Ziemniaczana tortilla, Boquerones fritos (smażone sardele), Calamares a la Romana (krążki w panierce) lub grillowane (a la plancha), Pimientos de Padrón-smażone papryczki z grubą solą, Gambas al ajillo- krewetki z czosnkiem)

Paella – ta narodowa potrawa Hiszpanii  wywodzi się z regionu Walencji. Paellę podaje się w tym samym naczyniu, w którym została przyrządzona. Podstawą dania jest średnioziarnisty ryż oraz szafran – przyprawa, która nadaje kolor całej potrawie. Istnieje wiele wariantów paelli – z owocami morza, z królikiem i kurczakiem, mieszana. Najbardziej popularna jest ta z owocami morza (paella de marisco).

Cafe cortado – mocna kawa espresso z odrobiną mleka

Churros – słodki przysmak – smażone w głębokim tłuszczu ciastka, maczane w płynnej czekoladzie

W okolicach jest mnóstwo barów i restauracji, generalnie trudno trafić na niesmaczne jedzenie. Trzeba tylko pamiętać, że lunch jest podawany do godz. 16, a między godz. 16-19 na ogół kuchnia jest nieczynna i można zamówić tylko napoje. Kolację jada się późno, po 20:00. Według naszej subiektywnej oceny warto odwiedzić:

Kategoria: Holiday Ideas
Udostępnij