Zresetuj hasło

zaawansowane wyszukiwanie
Twoje wyniki wyszukiwania
7 lutego 2021

Plaże Orihuela Costa

Szukasz wyjątkowego miejsca na spędzenie tak wyczekiwanego urlopu? Oczekujesz plaż z czystą wodą i białym piaskiem? Nie trzeba daleko jechać, aby cieszyć się rajem, wystarczy odwiedzić najlepsze plaże na południu Hiszpanii.

Przeżyj niezapomniane wakacje na bardzo cenionym hiszpańskim wybrzeżu Orihuela Costa. Spotkasz tam pozytywnie nastawionych ludzi, zaznasz rozkoszy śródziemnomorskiej kuchni, poznasz wiele zabytków i ciekawych miejsc. Tysiące turystów wybiera tę enklawę ze względu na jej uprzywilejowane położenie geograficzne i doskonałe warunki klimatyczne. Jednak największą atrakcją tego wybrzeża jest słoneczna pogoda i możliwość cieszenia się nią na najlepszych plażach na południowej Costa Blanca. Plaże zlokalizowane są na ok. 16 kilometrowym odcinku wybrzeża. Wszystkie są piaszczyste, częściowo zatoczkowe, z infrastrukturą gastronomiczną. Większość z nich połączona jest szeroką promenadą, z której rozpościerają się wspaniałe widoku. Wysoką jakość plaż potwierdzają certyfikaty jakościowe, takie jak „Błękitna flaga”, „Q for Tourist Quality”, „Flags Qualitur” czy też certyfikaty ISO 9001 i 14001. W sezonie wszystkie plaże są strzeżone a amatorzy kąpieli słonecznych i morskich mają do dyspozycji punkty gastronomiczne i węzły sanitarne. Pora więc poznać te plaże:

1. Playa de Punta Prima

Długość: 234 m.
Powierzchnia: 6.552 m2

Najbardziej na północ wysunięta plaża Orihuela Costa. Graniczy z gminą Torrevieja. Jest swoistym połączeniem naturalnej piaszczystej plaży z nowoczesną techniką, która dla zwiększenia funkcjonalności i dostępności „wyposażyła” plażę w windę.

W jej górnej części plaży znajduje się promenada spacerowa z której można podziwiać wspaniałe widoki. W sezonie (kwiecień – listopad) na plaży zlokalizowane jest Chiringuitos czyli hiszpańska restauracja na plaży. W bezpośredniej bliskości znajduje się również całoroczna restauracja.


2. Cala Mosca – Playa Flamenca

Długość: 107,82 m.
Powierzchnia: 6.820,69 m2

Jedno z najbardziej intymnych miejsc na wybrzeżu Orihuela Costa. Zlokalizowana w małej zatoczce, gdzie dwa skaliste obszary na swoich końcach otulają plażę niczym zatokę. W pobliżu znajduje się parking oraz punkty gastronomiczne. W kompleksie przy plaży znajduje się główna poczta dla Orihuela Costa. Na plaży w sezonie czynne jest Chiringuitos. Przechodząc przez promenadę, można podziwiać oryginalny zegar słoneczny.


3. Cala Estaca – Playa Flamenca

Długość: 175 m.
Powierzchnia: 7.350 m2

Kolejna, sąsiadująca bezpośrednio z Cala Mosca zatocztowa plaża w Playa Flamenca. Biegnąca wzdłuż wybrzeża promenada prowadzi aż do portu jachtowego w Campoamor. Złocisty piasek plaży zachęca do zanurzenia się w wodach Morza Śródziemnego, a pobliskie restauracje i bary kuszą specjałami kuchni hiszpańskiej i nie tylko… Cala Estaca jest również miejscem, gdzie przyroda zachowuje swoją rodzimą naturalną roślinność. Tereny przylegające do plaży obfitują w różne gatunki roślin, które dostosowały się do zasolonego środowiska. Pobliskie palmy daktylowe upodobały sobie żyjące tutaj na wolności papugi. Na samej plaży w sezonie funkcjonuje również Chiringuitos.


4. Cala Cerrada – La Zenia

Długość: 167 m.
Powierzchnia: 3.507 m2

Wędrując nadmorską promenadą odnajdujemy wydłużoną zatoczkę, położoną w La Zenia, u stóp klifu, który ją chroni. Z jego górnej części można podziwiać wspaniałe widoki na wybrzeże. Liczne ławki pozwalają na zrobienie krótkiego odpoczynku i zrelaksowanie się przy szumie fal. Skaliste ściany dają odrobinę cienia wczesnym popołudniem. Wiele osób docenia klimat tej plaży, a spacery po jej drobnym i białym piasku czy też zanurzanie się falach, sprawiają wyjątkową przyjemność.
Cala Cerrada jest też jednym z ulubionych miejsc dla miłośników surfingu. Gromadzą się oni na plaży w dniach, kiedy wiatry i prądy morskie pozwalają na uprawianie tego sportu.
Oczywiście, podobniej jak na większości plaż Orihuela Costa w sezonie na plaży można korzystać z restauracji Chiringuitos.


5. Cala Bosque – La Zenia

Długość: 258 m.
Powierzchnia: 27.090 m2

Jest to największa plaża północnej części Orihuela Costa, z jednocześnie największą liczbą usług. Warto ją odwiedzić zarówno z rodziną, przyjaciółmi jak i samotnie. Stwarza odpowiednie warunki, w których można uprawiać sporty wodne. Rozległa powierzchnia plaży i jej drobny, biały piasek pozwala na bezpieczne prowadzenie gier sportowych z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych użytkowników plaży. Cyklicznie odbywają się tutaj mistrzostwa plażowej piłki ręcznej „Arena 1000 Playas de Orihuela”. W pobliżu znajdują się także miejsca wypoczynku i gościnności, w których można skosztować lokalnej kuchni. Na tej plaży znajduje się całoroczny Chiringuitos. Na plaży często odbywają się koncerty muzyczne.


6. Cala Capitán – Cabo Roig

Długość: 152 m.
Powierzchnia: 6.992 m2

Przemieszczając się zaledwie 100 metrów na południe dochodzimy do plaży pełnej miękkiego i drobnego piasku. Jej krajobraz, wzbogacony małą wysepką „Isla del Carmen”, sprawia, że ​​jest to wyjątkowa plaża. Tutaj również istnieją wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych a chwilowy głód i pragnienie – podobnie jak na pozostałych plażach Orihuela Costa – można ugasić w sezonowym Chiringuitos.


7. Playa La Caleta- Cobo Roig

Długość: 387 m.
Powierzchnia: 16.641 m2

Po minięciu przylądka Cabo Roig napotykamy na kolejną zatoczkową plażę ze spokojnymi wodami, chronioną naturalnie prze klif przylądka. Jest to idealne miejsce, aby docenić florę wybrzeża. Na wzniesieniu nad plażą dominuje zabytkowa wieża Torre Vigía de Cabo Roig, uznana za dobro o znaczeniu kulturowym (BIC), którego funkcją było ostrzeganie przed najazdami piratów berberyjskich za panowania Filipa II. Jest to plaża określana jako „Winter Beach”, ponieważ poza sezonem można tu uprawiać rekreacyjno-sportowe zajęcia. Chiringuitos na tej plaży jest czynne cały rok. W każdą niedzielę (również zimą) na plaży można posłuchać muzyki na żywo. W pobliży plaży znajduje się Marina Cabo Roig.


8. Calas de Aguamarina – Campoamor

Długość: 500 m.
Powierzchnia: 14.600 m2

Idealnym miejscem do relaksu jest jedna z naszych najspokojniejszych zatoczek, gdzie można podziwiać jej różnorodne krajobrazy, bardziej kameralną i skalistą okolicę oraz płaskie tereny ze złocistym piaskiem. Nadmorska promenada daje możliwość niezapomnianego spaceru nad morzem. Warto odwiedzić fragment skamieniałej plaży ze śladami mięczaków sprzed 125 000 lat i mikrorezerwatem chronionej flory. Naturalna enklawa, w której zachowały się gatunki botaniczne o dużej wartości dla środowiska, takie jak „jarilla cabeza de gato”, szczególnie chroniona, ponieważ zniknęła na prawie całym hiszpańskim wschodzie i została uznana w Hiszpanii za dobro społeczne.


9. Playa La Glea – Campoamor

Długość: 513 m.
Powierzchnia: 35.910 m2

Na północ od Mariny w Campoamor (Puerto Deportivo de Campoamor), znajduje się jeden z największych piaszczystych obszarów na wybrzeżu Orihuela Costa. Plaża jest doskonale przystosowana do uprawiania sportów wodnych oraz posiada wszelkie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Zaledwie kilka metrów od kąpieliska zaczyna się obszar śródziemnomorskiego lasu. W upalne dni warto schronić się w zacienionych miejscach sosnowego lasu Campoamor, zaparkować rower w wyznaczonym miejscu i zorganizować rodzinny piknik w okolicy. Oczywiście tak jak przy wszystkich plażach Orihuela Costa znajdziemy tutaj bogatą bazę gastronomiczną.


10. Playa Barranco Rubio – Campoamor

Długość: 655 m.
Powierzchnia: 30.785 m2

Na plaży Barranco Rubio w Campoamor można rozkoszować się różnorodnością krajobrazu, w którym drzewa ustępują złocistemu kolorowi piasku, który miesza się z czerwonawym klifem i błękitem morza, tworząc wyjątkowe miejsce. Długość tej plaży jest idealna na długie spacery wzdłuż brzegu. Na jednym z jej krańców znajduje się przystań Campoamor, wyróżniona Błękitną Flagą.


11. Playa Mil Palmeras

Długość: 346 m.
Powierzchnia: 15.570 m2

Dochodzimy do ostatniej, jedenastej plaży na wybrzeżu Orihuela Costa. Plaża w Mil Palmeras jest naturalną, otwartą plażą z drobnym piaskiem i kamienistymi ścianami. Jest to bardzo dobra opcja na wyjazd z rodziną. Znajduje się u ujścia rzeki Cañada de Matamoros, która wyznacza granice gmin Orihuela i Pilar de la Horadada. Jest miejscem, w pobliżu którego znajduje się dużo terenów rekreacyjnych.

Kategoria: Bez kategorii
Udostępnij