Zresetuj hasło

zaawansowane wyszukiwanie
Twoje wyniki wyszukiwania
7 lutego 2021

Raj dla golfistów

Południowa Costa Blanca słynie między innymi z dużej ilości profesjonalnych, pełnowymiarowych pól golfowych. Klimat panujący na tym terenie sprawia, że korzystanie z uroków grania jest możliwe przez cały rok i miłośnicy tej wspaniałej gry konsekwentnie z tego korzystają.

Oczywiście ta przyjemność jest również dostępna na wybrzeżu Orihuela Costa. Zaledwie w odległości 4-6 kilometrów od plaż zlokalizowane są aż cztery 18-dołkowe, cenione w całej Hiszpanii pola golfowe. Są to areny na których mogą się realizować zarówno zaawansowani gracze jak i początkujący adepci tego sportu.


1. Club de Golf Las Ramblas – pole 18 dołkowe / 72 par

Las Ramblas Golf Resort jest w pełni profesjonalnym, 18-dołkowym polem golfowym (72 par) o długości 5770m. Zostało zaprojektowane przez Pepe Gancedo, czołowego projektanta pól golfowych na świecie. Otwarcie nastąpiło w 1991 roku.
Las Ramblas Golf Resort został stworzony na pagórkowatym terenie, otoczonym bujną, śródziemnomorska roślinnością. Niewątpliwym atutem są wspaniałe widoki oraz duża ilość zacienionych obszarów, które sprawiają, że z Resortu można korzystać przez 12 miesięcy w roku, również w miesiącach letnich.
Pole golfowe znajduje się zaledwie 5 kilometrów od pięknych, piaszczystych plaż Orihuela Costa (provincia Alicante), w naturalny sposób można więc połączyć te dwie formy wypoczynku.

Więcej szczegółów na portalu: www.grupoquara.com


2. Golf Club Villamartín – pole 18 dołkowe / 72 par

Podobnie jak dobra hiszpańska Rioja, Campo de Golf Villamartin jest miejscem wspaniale starzejącym się i gustownie dojrzałym. Zostało załżone w w 1972 roku i od prawie 50 lat cieszy golfistów z całego świata. Jest otwarte przez cały rok i oferuje wymagające rozgrywki oraz szereg usług na miejscu.
Jak można się spodziewać po klubie z długą tradycją, naturalna fauna i otaczająca ją roślinność są zarówno bujne, jak i dobrze zakorzenione, zapewniając egzotyczne śródziemnomorskie przyjemności dla oka podczas gry.
Cały obszar klubu golfowego jest dobrze utrzymywany przez profesjonalny zespół architektów krajobrazu i techników.
Pole zapewnia rozgrywki dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności, ponieważ wymaga użycia praktycznie każdego kija w worku. Greeny są wspaniale zaprojektowane i przez lata przyciągały bardzo ważne turnieje.
Golf Club Villamartín obejmuje prywatny klub, dobrze zaopatrzony sklep Pro-Golf oraz znakomitą restaurację serwującą wspaniałe dania, które zaspokoją szeroki wachlarz podniebień w wytwornym otoczeniu.
Jest on położony centralnie na Orihuela Costa, w niedalekiej odległości od apartamentów Wakacje Orihuela Costa.

Więcej szczegółów na portalu: www.villamartingolfclub.com


3. Real Club de Golf Campoamor – pole 18 dołkowe / 72 par

Real Club de Golf Campoamor Resort to jedno z najbardziej uznanych pól golfowych na Costa Blanca. Zostało oddane do użytku prawie trzydzieści pięć lat temu. Jest ono niezmiennie popularne wśród golfistów z całej Europu. Tak jak większość pól golfowych w okolicy, jest dostępne dla graczy przez cały rok.
Real Club de Golf Campoamor rozpoczął działalność od 1988 roku, czyli od momentu kiedy uroczyście otworzył go JKW D. Juan de Borbon, hrabia Barcelony, na którego cześć co roku w sierpniu odbywa się turniej noszący jego imię.
Trasa wyłania się z dzikiego piękna Dehesa de Campoamor, pomiędzy dwiema dolinami otoczonymi małymi wzgórzami, które chronią ją przed wiatrem i które tworzą mikroklimat umożliwiający praktyczną zabawę o każdej porze roku.
Z rundą o długości 6 277m i par 72 gracze mogę rozkoszować się wyjątkowym polem golfowym, którego trawniki, starannie utrzymane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, są wkomponowują się w bujną śródziemnomorską roślinność.
Projektanci pola maksymalnie wykorzystali naturalny krajobraz Hiszpanii, wprowadzając faliste łuki, zagajniki i naturalne cechy charakterystyczne dla tego miejsca, aby naturalna fauna stanowiła element gry.
Obiekty golfowe obejmują prywatny klub z ekskluzywną restauracją serwującą specjalne menu pierwszej klasy przygotowane przez rezydenta Masterchef Epi Rubio. Piękne widoki sprawiają, że przebywanie w Real Golf de Campoamor nalezy do wyjątkowych przyjemności.
Pole jest tak zaprojektowane, że nie wymaga używania buggy (pojazdów golfowych).

Więcej szczegółów na portalu: www.lomasdecampoamor.com


4. Las Colinas Golf & Country Club – pole 18 dołkowe / 71 par

Kolejne pole golfowe położone na obrzeżach Orihuela Costa. Jest jednym z najlepszych pól golfowych, jakie pojawiły się ostatnio w Europie. Od momentu jego uruchomienia minęło zaledwie 11 lat, ale bardzo szybko stało się ulubionym miejscem zarówno wśród doświadczonych jak i początkujących golfistów.
Od momentu powstania pole rozwijało się bardzo prężnie. Już w trzecim roku swojego funkcjonowania Las Colinas zorganizował European Tour Qualifying School i od tamtego czasu zajmuje czołowe miejsce na liście 100 najlepszych pól golfowych w Europie kontynentalnej.
Jest pieczołowicie zarządzany przez Troon Golf. Cały teren przeznaczony do grania leży w odosobnionej dolinie i charakteryzuje się bogato wypielęgnowanymi torami wodnymi, nieskazitelnymi nawierzchniami do gry w golfa i panoramicznymi widokami na lokalne wybrzeże.
Kompleks zapewnia doskonałe zaplecze do ćwiczeń oraz elegancki letni klub.
Pole golfowe rozciąga się w zacisznej dolinie między sąsiednimi wzgórzami, dostosowuje się do niezwykłego ukształtowania terenu i w naturalny sposób wtapia się w otaczający krajobraz, jak żadne inne pole w Hiszpanii.
Duża szerokość torów wodnych, wyjątkowy projekt rozległych greenów i różne tee na każdym dołku zapewniają mu dużą różnorodność, co czyni go odpowiednim miejscem do profesjonalnych zawodów ale także jest znakomity do gry rekreacyjnej.
Las Colinas to klejnot w koronie golfa na Costa Blanca i oferuje każdemu graczowi bez względu na umiejętności możliwość cieszenia grą i spędzania czasu w przepięknym otoczeniu.

Więcej szczegółów na portalu: www.aworldapart.es


W promieniu kilkunastu kilometrów znajdują się kolejne miejsca, gdzie można oddać się przyjemności grania w golfa. To między innymi: Lo Romero Golf, Vistabella Golf Club, Greenlands, Golf & Country Club La Marquesa, Golf La Finca, Hacienda Riquelme Golf.

Kategoria: Bez kategorii
Udostępnij