Zresetuj hasło

zaawansowane wyszukiwanie
Twoje wyniki wyszukiwania
12 lutego 2021

Wycieczki & aktywności

Na wybrzeżu Orihuela Costa czas można spędzić nie tylko na plaży czy przy basenie. Ponieważ miejsce to tętni życiem również poza okresem wakacyjnym, właśnie szczególnie wtedy polecamy skorzystać z wielu atrakcyjnych form spędzania czasu.

Lista miejsc wartych odwiedzenia oraz różnorodność form aktywności jest praktycznie nieograniczona. Odnajdą się tutaj zarówno amatorzy górskich wędrówek pieszych, miłośnicy muzeów, średniowiecznych zamków,  XX wiecznych fortyfikacji, kolorowych korowodów ulicznych, spływów kajakowych, raftingu czy też miłośnicy golfa (o polach golfowych piszemy w oddzielnym artykule) 

Wszystkie tę atrakcje są w zasięgu każdego odwiedzającego Orihuela Costa. Wystarczy odrobina chęci i wpisania kilku zapytań do wyszukiwarek internetowych. Nie jesteśmy w stanie przedstawić wszystkich możliwości aktywnego spędzania czasu ale przedstawimy kilka wybranych.

Zamki Costa Blanca

Hiszpania jest po Włoszech drugim krajem na świecie pod względem ilości zabytków wpisanych na światową listę dziedzictwa Unesco. Jednym z regionów obfitujących w ich dużą liczbę jest południowa Costa Blanca wraz z wybrzeżem Orihuela Costa. Na tym terenie znajduje się między innymi ponad 100 średniowiecznych zamków. Na ich zwiedzenie potrzebny będzie długi urlop, ale aby poznać kilka z nich wystarczy jeden aktywny dzień. Warto wówczas skorzystać z jednej z wielu w okolicy wypożyczalni samochodów.


Więcej na ten temat za zaprzyjaźnionym portalu: Zamki południowej Costa Blanca


Fortyfikacje z XX wieku

Historia Hiszpanii sięga wielu setek lat ale również ostatnie dziesięciolecia pozostawiły na Półwyspie Iberyjskim wiele symboli minionego czasu. Jednym z nich są pozostałości po hiszpańskiej wojnie domowej, która spustoszyła kraj w latach 1936-1939. Na terenach przylegających do Orihuela Costa – zarówno od północy jak i od południa – na linii brzegowej można spotkać pozostałości po umocnieniach wojskowych z tamtych czasów. Są one zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach, najczęściej na skalistym, klifowym wybrzeżu. W czasie wojny domowej spełniały one bardzo ważne zadanie obronne. Niektóre z tych fortyfikacji były jeszcze wykorzystywane przez wojsko hiszpańskie nawet w latach 90-tych XX wieku. Fortyfikacje warto odwiedzić z wielu powodów. Przede wszystkim wspaniałe widoki rekompensuje trudy dotarcia do nich. Poza tym wiele z tych obiektów zostało wybudowanych w niekonwencjonalnym stylu. Szczególne wrażenie robi Batería del Castillitos, której zabudowa przypomina bajkowe zamki.


Więcej na ten temat za zaprzyjaźnionym portalu: Fortyfikacje


Uliczne fiesty i korowody

W Hiszpanii wszystko co ciekawe i godne uwagi odbywa się na otwartej przestrzeni. Niezależnie od pory roku, życie towarzyskie i kulturalne toczy się na skwerach, ulicach, parkach i plażach. Kumulacja tych wydarzeń ma miejsce podczas różnych uroczystości odbywających się z niespotykaną w innych krajach częstotliwością. Jednym z nich jest szczególnie uroczyście obchodzone święto Moros y Cristianos, któremu towarzyszą kilkugodzinne korowody przepięknie ucharakteryzowanych grup rekonstrukcyjnych. Jeden z najpiękniejszych korowodów w Hiszpanii odbywa się pod koniec lipca w stolicy Orihuela Costa – w mieście Orihuela.
Równie atrakcyjne fiesty, korowody i procesje można tutaj napotkać w okolicach Świąt Wielkanocnych, Karnawału, Święta Trzech Króli i w wielu, wielu innych okresach w roku.

Kategoria: Bez kategorii
Udostępnij